Proses Otomasyonu ve Proses Analitiği

Kontrol sistemleri alanında kanıtlanmış Teleteknik® uzmanlığımız endüstriyel tesislerin otomasyon stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması alanında hızlı ve güvenilir çözümler sunmaktadır.


Makine Öğrenmesi - ML Machine Learning

Endüstride Yapay zekânın kullanılması ile makine öğrenmesi terimi de otomasyona giriş yapmaktadır. Makinelere algoritmaların tanıtılması, verilerin ve sonuçların beraber yorumlanması ile, makineler artık geçmiş verilere göre şuanda olması gereken kuralları kendisi tanımlayabiliyor hale geliyor.

 

"Yeni bir MES - MOM Yatırımı Yapmadan Bizim ile Görüşün"

Tesisiniz için yapabileceklerimiz;

  • Endüstriyel Görüntü İşleme - Machine Vision
  • Gerçek Zamanlı Veri Analizine Dayalı Proses Otomasyonu
  • Golden Batch - RPA - FMI - Big Data Veri Kümelerine Dayalı Geliştirmeler
  • MCC Panoları ve AC Motor Sürücü Revizyonları
  • Mekanik İmalatlar Dahil Proses Revizyonları
  • Prosesler için Birim veya Sistem Dijital İkizleri
  • SIL - Fonksiyonel Güvenlik Bütünlüğü Kazandırma Revizyonları
  • Üretim Ortamı Veri Toplama (Analog, Dijital, Sayısal) ve MES ERP Entegrasyonu

IoT ve IIoT (Endüstriyel Nesnelerin İnterneti)

Batch Processing yöntemi ilk olarak 19. yüzyılda ilk tablolama makinesini yaratan Amerikalı bir mucit olan Herman Hollerith tarafından kullanıldı . Bu cihaz, delikli kartlar şeklinde düzenlenen verileri sayma ve sıralama yeteneğine sahip modern bilgisayarın öncüsü oldu. Kartlar ve içerdikleri bilgiler daha sonra toplu halde toplanabilir ve işlenebilir yapıdaydı. Bu yenilik, büyük miktarda verinin manuel giriş yöntemlerine göre daha hızlı ve doğru bir şekilde işlenmesine izin verdi. Günümüzde ise IoT den IIoT ye dönüşmüş proses otomasyonu olarak evrilmiş durumda. IIoT (Endüstriyel Nesnelerin İnterneti), IoT’nin üretim endüstrisine uygulanmış halidir. Veriye olan ihtiyacın artması ve ihtiyaç duyulan verilerin büyüklüğü, azalan sensör ve iletişim maliyetleriyle IoT’nin endüstriye uygulanmasının önünü açmıştır. Tesis ve Fabrikalara ilk başta ek bir maliyet gibi gözükse de büyük çaplı tasarruf sağlamaktadır. IIoT' nin endüstriye en büyük etkisi; bağlantı, verimlilik, ölçeklenebilirlik, zaman ve maliyet tasarrufunu büyük ölçüde artırabilecek olmasıdır.

Proses ve Fabrika Otomasyonu Çözüm Katalogları


 

PLC - PAC - Safety - HMI - IPC - Proses Enstrümanları ve Analitik Çözümler


 

Endüstriyel Görüntü İşleme - Machine Vision Çözümleri


 

Endüstriyel Kontrol Yazılımları ve Gerçek Zamanlı Proses Veri Analizi Çözümleri


 

SCADA - OPC Sunucu - OEE - KPI Yazılım Çözümleri


Movicon.NExT ™ Veri Modeli, Client / Server spesifikasyonlara (DA, AE, HA) tam destek veren yenilikçi OPC UA teknolojisine dayanmaktadır. Movicon.NExT, Windows Presentation Foundation (WPF) vektör grafik görüntü oluşturma motorunu kullanır. Bu yeni nesil teknoloji, 2D ve 3D’de yeni dinamik grafik arayüz sistemleri oluşturmanıza olanak sağlar. Movicon.NExT, yeni fonksiyonlar ve alarm türleri içeren güçlü bir Alarm yönetimi sunar. Movicon.NExT ™ mümkün olan en yüksek güvenlik seviyesini sağlar. OPC UA modellerini ve sertifikalarını kullanarak istemci ile sunucu arasında veri yönetimi sağlar. Ayrıca, biyometri tanıma gibi farklı kimlik doğrulama modelleri ile güvenli oturum açma çözümleri sunar.


 

İlgili Ürün ve Çözümlerimiz

Enerji-Otomasyonu-009Enerji-Otomasyonu-0013
Enerji-İzleme-009Enerji-İzleme-0010
Proses-Otomasyonu-009Proses-Otomasyonu-0010
Fonksiyonel-Güvenlik-009Fonksiyonel-Güvenlik-0010